Küçük Kemirgenler ve Hamsterler için Cep Hayvanı Mükemmel Bakım İpuçları

II. HamsterlerIII. Değişik Hamster TürleriIV. Hamster BakımıV. Hamster RejimiVI. Hamster SağlığıVII. Hamster EğitimiVIII. Hamster DavranışıIX. Hamster GüvenliğiSıkça Sorulan Sorular Antet Özellikler Hamster Bakımı Barınma, rejim, , hizmet ve tıbbi hizmet Hamster Sağlığı Münteşir sıhhat sorunları, önlenmesi ve tedavisi Kemirgen Bakımı Bütün kemirgenler için umumi hizmet ipuçları Küçük Domestik Döngül Bakımı Muhtelif minik hayvanların bakımı için ipuçları Cep Hayvanı Özellikleri Cep hayvanlarını benzersiz ve cazibeli kılan öz nelerdir? II. Hamsterler Hamsterler, Itidalli Asya çöllerine has minik kemirgenlerdir. ilk başlarda 1900'lü yılların başlangıcında bilim insanları tarafınca keşfedildiler ve arkadaş canlısı doğaları ve rahat bakımları sebebiyle çabucak döngül olarak popüler ağıl geldiler. Hamsterlerin 20'den artık değişik türü vardır, sadece döngül olarak beslenen maruzat münteşir türler Suriye hamsteri, Campbell hamsteri ve civciv hamsteridir. Hamsterler akşam hayvanlarıdır, kısaca geceleri maruzat etken oldukları demektir. Bununla birlikte bölgeseldirler, bundan dolayı onları birinci mesken birimlerinde burulmak önemlidir. Hamsterler omnivordur ve rejimleri hububat, kâr, göveri ve protein karışımından oluşmalıdır. […]

Küçük Kemirgenler ve Hamsterler için Cep Hayvanı Mükemmel Bakım İpuçları

Cepte Evcil Hayvan Mükemmelliği: Küçük Kemirgenler ve Hamsterlar için Bakım İpuçları

II. Hamsterler
III. Değişik Hamster Türleri
IV. Hamster Bakımı
V. Hamster Rejimi
VI. Hamster Sağlığı
VII. Hamster Eğitimi
VIII. Hamster Davranışı
IX. Hamster Güvenliği
Sıkça Sorulan Sorular

Antet Özellikler
Hamster Bakımı Barınma, rejim, , hizmet ve tıbbi hizmet
Hamster Sağlığı Münteşir sıhhat sorunları, önlenmesi ve tedavisi
Kemirgen Bakımı Bütün kemirgenler için umumi hizmet ipuçları
Küçük Domestik Döngül Bakımı Muhtelif minik hayvanların bakımı için ipuçları
Cep Hayvanı Özellikleri Cep hayvanlarını benzersiz ve cazibeli kılan öz nelerdir?

Cepte Evcil Hayvan Mükemmelliği: Küçük Kemirgenler ve Hamsterlar için Bakım İpuçları

II. Hamsterler

Hamsterler, Itidalli Asya çöllerine has minik kemirgenlerdir. ilk başlarda 1900'lü yılların başlangıcında bilim insanları tarafınca keşfedildiler ve arkadaş canlısı doğaları ve rahat bakımları sebebiyle çabucak döngül olarak popüler ağıl geldiler. Hamsterlerin 20'den artık değişik türü vardır, sadece döngül olarak beslenen maruzat münteşir türler Suriye hamsteri, Campbell hamsteri ve civciv hamsteridir.

Hamsterler akşam hayvanlarıdır, kısaca geceleri maruzat etken oldukları demektir. Bununla birlikte bölgeseldirler, bundan dolayı onları birinci mesken birimlerinde burulmak önemlidir. Hamsterler omnivordur ve rejimleri hububat, kâr, göveri ve protein karışımından oluşmalıdır.

Hamsterlerin bakımı oldukça kolaydır sadece sıhhatli kalabilmeleri için birtakım anne bakıma gereksinimleri vardır. Pak sade kafese, taravetli yiyeceğe, suya ve kucak dolusu fırsatına gereksinimleri mevcut. Müsait hizmet ile hamsterler 3 yıla büyüklüğünde yaşayabilir.

III. Değişik Hamster Türleri

Değme biri kendine has kişiliği ve görünümü olan birnice değişik hamster türü vardır. Maruzat popüler hamster türlerinden bazıları şunlardır:

 • Suriye hamsterleri
 • Civciv hamsterleri
 • Roborovski hamsterleri
 • Çin hamsterleri
 • Campbell'ın hamsterleri

Değme hamster türünün kendine hususi hizmet ihtiyaçları vardır, bundan dolayı ne hamster türünün sizin için müsait olduğuna değişmeyen vermeden ilkin inceleme yapmanız önemlidir.

IV. Hamster Bakımı

Hamsterlerin bakımı oldukça kolaydır sadece onları sıhhatli ve sevinçli burulmak için bilmenizde fayda olan eksik öz vardır.

Ilk olarak hamsterınız için doğru kafese haiz olduğunuzdan güvenli olmanız icap eder. Hapishane minimum 24 parmak boyunda, 12 parmak kalınlığında ve 12 parmak yüksekliğinde olmalıdır. Ek olarak hamsterinizin kaçmaması için tabanı akva olmalıdır.

Hamsterınıza eğlenmesi için muhtelif oyuncaklar bile vermelisiniz. Hamsterler çiğnemeyi severler, bu nedenle onlara kucak dolusu çiğneme oyuncağı vermelisiniz. Ek olarak onlara üstünde çalışabilecekleri sade teker bile sağlamalısınız.

Hamsterler akşam hayvanlarıdır, bundan dolayı geceleri maruzat aktiftirler. Kucak kucak uyuyabilmeleri için kafeslerini evinizin ağızsız sade alanında bulundurduğunuzdan güvenli olmalısınız.

Hamsterler otoburdur, bundan dolayı kâr, göveri ve tohumlardan oluşan sade rejim yemelidirler. Sıhhat problemlerine yöntem açabileceğinden onlara oldukca artık şekerhastalığı yahut yağ vermekten kaçınmalısınız.

Hamsterlerin seçkin devir akarsu içmeleri icap eder, bundan dolayı akarsu şişelerinin devamlı meşgul olduğu için güvenli olmalısınız. Ek olarak bakterilerden ırak burulmak için kafeslerini tertipli olarak temizlemelisiniz.

Okuyun  Evcil Hayvanınız İçin Rahat Bir Yatak Yaratmanın Uyku Zamanı Stratejileri

Işte ipuçlarını izlem ederek hamsterinizin ince ve sıhhatli sade hayat sürmesine destek olabilirsiniz.

Cepte Evcil Hayvan Mükemmelliği: Küçük Kemirgenler ve Hamsterlar için Bakım İpuçları

V. Hamster Rejimi

Hamsterler omnivordur ve rejimleri hem göveri aynı zamanda ten iç düşmek suretiyle muhtelif yemeklerden oluşmalıdır.

Hamsterler için birtakım pekiyi sebzeler şunlardır:

 • Brokoli
 • Havuçlar
 • Kereviz
 • Budala
 • Taravetli fasulye

Hamsterlar için birtakım pekiyi etler şunlardır:

 • Hamster yemi
 • Fazlaca haşlanmış haya
 • Un kurtları
 • Tohumlar
 • edviyat

Hamsterlerin devamlı şekerli suya erişebildiğinden güvenli düşmek önemlidir.

Hamsterlar seher ve gece düşmek suretiyle günde dü defa beslenmelidir.

Hamsterleri haddenartık beslememek önemlidir şundan dolayı işte obeziteye yöntem açabilir.

Hamsterlerin oldukca artık kilogram almadığından güvenli düşmek için tertipli olarak tartılması icap eder.

Cepte Evcil Hayvan Mükemmelliği: Küçük Kemirgenler ve Hamsterlar için Bakım İpuçları

VI. Hamster Sağlığı

Hamsterler çoğu zaman sıhhatli hayvanlardır sadece yeniden bile hastalanabilirler. Hamsterlerin yaşayabileceği birtakım münteşir sıhhat sorunları şunlardır:

 • Teneffüs yolu enfeksiyonları
 • İshal
 • problemleri
 • Parazitler
 • Kanser

Hamsterinizin parasız bulunduğunu düşünüyorsanız kişileştirme ve inkılap için onu veterinere götürmeniz önemlidir.

Hamsterinizin sıhhatli kalmasına destek olacak birtakım ipuçları:

 • Pak ve konforlu sade sağlayın.
 • Hamsterinizi sıhhatli sade rejimle besleyin.
 • Hamsterınıza kucak dolusu verin.
 • Hamsterinizi ince tutun ve stresten kaçının.
 • Hamsterinizi tertipli kontroller için veterinere götürün.

Işte ipuçlarını izlem ederek hamsterinizin ince seneler süresince sıhhatli ve sevinçli kalmasına destek olabilirsiniz.

Cepte Evcil Hayvan Mükemmelliği: Küçük Kemirgenler ve Hamsterlar için Bakım İpuçları

VII. Hamster Eğitimi

Hamsterler çağrıldıklarında karışmak, art ayakları üstünde aravermek ve daireler çizerek kaçmak benzer biçimde muhtelif hareketleri akdetmek suretiyle eğitilebilir. Hamsterinizi terbiyevermek keyifli ve ödüllendirici sade tecrübe muhtemelen ve bununla birlikte hayvanınızla aranızdaki bağları güçlendirmeye bile destek muhtemelen.

Hamsterinizi terbiyevermek için birazcık sabırlı olmanız ve eksik armağan maması vermeniz gerekecek. Hamsterinizin öğrenebileceği, çağrıldığında karışmak benzer biçimde bayağı sade ölçü seçerek başlayın. Dar ölçü seçtikten sonrasında hamsterinizi eğitmeye başlayabilirsiniz.

Hamsterınıza çağrıldığında gelmesini göstermek için elinize sade armağan tutun ve hamsterinizin ismini açıklayın. Hamsteriniz yanınıza ulaştığında ona armağan verin ve onu övün. Çekinti etmeden ismini söylediğinizde hamsteriniz yanınıza gelene büyüklüğünde işte işlemi günde eksik defa tekrarlayın.

Hamsteriniz sade numarada ustalaştığında ona henüz gelişmiş numaralar öğretmeye geçebilirsiniz. Sabırlı olmayı ve hamsterinizi çabaları için ödüllendirmeyi ihmal etmeyin.

Hamsterinizi terbiyevermek için birtakım ipuçları:

 • Sıradan hilelerle başlayın.
 • Sabırlı ve düzgün olun.
 • Hamsterinizi çabaları için ödüllendirin.
 • İyi eğlenceler!

Hamster eğitimi, hayvanınızla bent kurmanın ve ona cesur beceriler öğretmenin mükemmel sade yolu muhtemelen. O zaman niçin denemiyorsunuz?

Hamster Davranışı

Hamsterler çoğu zaman bir tek canlı hayvanlardır sadece birbirleriyle aheste ve tetik bir halde tanıştırılırlarsa beraber yaşamayı öğrenebilirler. İki hamsteri tanıtırken, onları canip yana olan ayrı kafeslerde tutmakla adım atmak önemlidir. Işte onların birbirlerinin kokularına ve seslerine alışmalarını elde edecektir. Birbirlerinin birlikte basit göründüklerinde, onları endamsız süreliğine tanıştırmaya başlayabilirsiniz. Savaş etmemelerini keşfetmek için işte etkileşimler esnasında onları kontrol etmek önemlidir. Şayet savaş ederlerse derhal onları ayırmalı ve ondan sonra yine denemelisiniz.

Okuyun  Sinek Balıkçılığı İnceliği Sineklerle Balık Tutma Sanatında Ustalaşmak

İki hamster dost olduktan sonrasında çoğunlukla beraber oynarlar, birbirlerini temizlerler ve canip yana uyurlar. Ek olarak yemek ve bölgeyi bile paylaşabilirler. Sadece maruzat pekiyi arkadaşların birlikte bazı zamanlar savaş edebileceğini unutmamak önemlidir. Hamsterlerinizin savaş ettiğini görürseniz derhal onları ayırmalı ve kavgaya neyin faktör bulunduğunu bulmaya çalışmalısınız.

Hamsterler akşam hayvanlarıdır, bundan dolayı geceleri maruzat aktiftirler. Gündüzleri yuvalarında uyuyacaklar. Sadece devir içinde yiyecek yiyecek, emmek yahut tuvaleti işletmek için uyanabilirler. Hamsterınızla devir içinde etkileşime aşmak istiyorsanız, bunu sabahın körü yahut akşam geç saatlerde akdetmek maruzat iyisidir.

Hamsterlar acemi yaratıklardır ve keşfetmeyi severler. Kafeslerinin hem içerisinde aynı zamanda haricinde çevrelerini sağlamak için oldukca süre harcayacaklar. Hamsterinizin eğlenebilmesi için oynayabileceği kucak dolusu oyuncak ve bilinçlilik keşfetmek önemlidir.

Hamsterler bununla birlikte oldukca ünlü hayvanlardır. Protesto, cümbüş ve fıskiye benzer biçimde muhtelif değişik sesler çıkarırlar. Işte sesler çoğu zaman birbirleriyle haberleşme oluşturmak için kullanılır. Sadece hamsterlar korktuklarında, sinirlendiklerinde yahut ağır çektiklerinde bile çav çıkarabilirler.

Hamsterinizin davranışından endişeleniyorsanız veterinerinizle konuşmanız maruzat iyisidir. Hamsterinizin sıhhatli ve sevinçli olup olmadığını belirlemenize destek olabilirler.

IX. Hamster Güvenliği

Hamsterler minik hayvanlardır ve müsait biçimde kullanılmazlarsa kolay yaralanabilirler. Hamsterinizi güvende burulmak için birtakım ipuçları:

 • Hamsterinizi hiç kuyruğundan tutmayın. Işte onların omurgalarına beis verebilir.
 • Hamsterinizi tutarken vücudunu destekleyin.
 • Hamsterinizi düşürmemeye özen edin.
 • Hamsterinizi acı nesnelerden ve kimyasallardan ırak tutun.
 • Hamsterınızın kafesinin kaçmaya dayanabilen olduğu için güvenli olun.

Işte ipuçlarını izlem ederek hamsterinizin güvenilir ve sıhhatli kalmasına destek olabilirsiniz.

Sual: Hamster kafesini temizlemenin maruzat pekiyi yolu nelerdir?

C: Hamster kafesini temizlemenin maruzat pekiyi yolu, bütün döşek takımlarını ve takıları bilmek ve arkasından kafesi müsamahakâr sade deterjan ve suyla yıkamaktır. Döşek takımlarını ve takıları değiştirmeden ilkin kafesi pir durulayıp ağızağıza kurutduğunuzdan güvenli olun.

Sual: Hamsterimi hangi tarz yemle beslemeliyim?

C: Hamsterler tohumlar, tahıllar, meyveler ve sebzeler bile iç düşmek suretiyle muhtelif yemeklerden oluşan sade rejimle beslenmelidir. Hamsterinizi oldukca artık tatlı yahut semiz yiyeceklerle beslemekten kaçının şundan dolayı işte sıhhat problemlerine yöntem açabilir.

Sual: Hamsterimi hangi çoğunlukla veterinere götürmeliyim?

C: Hamsterlar yılda sade defa veterinere kontrole götürülmelidir. Işte, hamsterinizin sıhhatli olmasını ve ihtimaller içinde sorunların erkenden tayin edilmesini sağlamaya destek olacaktır.

Ayaz Sarıkaya, bilgiyi paylaşma ve insanları bilgilendirme tutkusuyla dolu bir blog yazarıdır. Bilgisayar mühendisliği alanında uzmanlaşmış olan Sarıkaya, teknolojiyle ilgili son gelişmeleri takip etme konusundaki tutkusunu okuyucularıyla paylaşmaktadır. Aynı zamanda kişisel gelişim ve yaşamın derin anlamlarını araştırmaya büyük ilgi duyan Ayaz Sarıkaya, zengin içerikleriyle okuyucularının ilgi ve beklentilerini karşılamayı hedeflemektedir.

 • Toplam 133 Yazı
 • Toplam 0 Yorum
Benzer Yazılar

Gelişmiş Bir Kuş Gözlem Deneyimi için Kuş Gözlem İpuçları ve Püf Noktaları

Hayvanlar 10 saat önce

İçindekilerDonatıVaziyetGünün tarihiZamanKuş TürleriKuşlar Iyi mi Çekilir?Kuş Gözlem KurallarıFotoğrafçılıkSorular ve CevaplarıII. DonatıIII. VaziyetIV. Günün tarihiV.SüremVI. Kuş TürleriVII. Kuşlar Iyi mi Çekilir?VIII. Kuş Gözlem KurallarıIX. Fotoğrafçılık Kuş Gözlemleme Tüyoları: Gelişmiş Kuş Gözlem Deneyimi için İpuçları ve Püf Noktaları Kuş gözlemciliği, dışarıya çıkmanın ve tabiatın tadını çıkarmanın mükemmel dar yoludur. Ek olarak değişik kuş türleri ve onların davranışları hakkındaki data edinmenin bile mükemmel dar yolu muhtemelen. Kuş gözlemciliği hikayesinde yeniyseniz ya da kuş gözlemciliği deneyiminizi geliştirmenin yollarını arıyorsanız, aha düşük delil ve püf noktası: Donatı Kuş gözlemciliği için ihtiyacınız olan arz mühim takım dar dürbündür. Bakaç uzaktaki kuşları görmenize destek olacağı benzer biçimde kuşları işaretlerinden tanımanıza birlikte destek olacaktır. Öteki faydalı takım parçaları içinde kuş tanımlama kılavuzu, yer defteri ve sınalga arazi alır. Vaziyet Kuş gözlemine gezmek için arz pekiyi arazi, bakmak arzu ettiğiniz kuş türüne bağlıdır. Akarsu kuşu arıyorsanız sulak alana gezmek isteyeceksiniz. Ötücü kuş arıyorsanız ormanlık dar alana gezmek isteyeceksiniz. Şayet […]

Gelgit Tunes Su Kenarında Rahatlamak için Çalma Listeleri Oluşturma

Hayvanlar 11 saat önce

İçindekilerRahatlatıcı Küy Dinlemenin YararlarıRahatlatıcı Küy TürleriDoğru Rahatlatıcı Küy Iyi mi Seçilir?Rahatlatıcı Küy Nerede Bulunur?Rahatlatıcı Küy Iyi mi Dinlenir?Rahatlatıcı Müzikten Maruzat İyi Halde Faydalanmanın İpuçlarıİnsanların Rahatlatıcı Küy Dinlerken Meydana getirdiği Münteşir YanlışlarSual yanıtII. Rahatlatıcı küy dinlemenin yararlarıIII. Rahatlatıcı küy türleriIV. Doğru rahatlatıcı küy iyi mi seçilir?V. Rahatlatıcı küy nerede bulunur?VI. Rahatlatıcı küy iyi mi dinlenir?VII. Rahatlatıcı müzikten yer pekiyi halde istifade etmek için ipuçlarıRahatlatıcı küy dinlerken insanların meydana getirdiği münteşir yanlışlarIX. Işte yazı size akarsu kenarında dinlenirken dinleyebileceğiniz rahatlatıcı ancak kibrit listesini iyi mi oluşturacağınıza müstenit ipuçları elde edecektir. Rahatlatıcı küy dinlemenin faydalarını, değişik rahatlatıcı küy türlerini, sizin için doğru müziği iyi mi seçeceğinizi, rahatlatıcı müziği nerede bulacağınızı ma rahatlatıcı müziği etken bir halde iyi mi dinleyeceğinizi tartışacağız. Rahatlatıcı Küy Dinlemenin Yararları Rahatlatıcı küy dinlemenin birnice faydası vardır: Stres ma kaygının azalması Geliştirilmiş cankuşu ıssız Artan rehavet Geliştirilmiş gaflet Azalan acı Rahatlatıcı Küy Türleri Aşağıdakiler bile iç düşmek suretiyle birnice değişik […]

Bunny Bling Devam Ediyor Tavşanınızı Giydirmenin 10 Yolu Daha

Hayvanlar 2 gün önce

İçindekilerKuyan Bling Takıları: Nelerdir?III. Değişik Kuyan Bling Takıları ÇeşitleriIV. Kuyan Bling Takıları Iyi mi Giyilir?V. Kuyan Bling Takıları Iyi mi Giyilir?VI. Değişik Durumlar İçin Kuyan Bling TakılarıVII. Bunny Bling Aksesuarlarının Bakımı ma BakımıBunny Bling Takıları Emniyet İpuçlarıIX. Kuyan Bling Takıları Trendleri (*10*)Bunny Bling Devam: Tavşanınızın Aksesuar Koleksiyonunu Teşmil (*10*) Kuyan takıları, tavşanınıza olan sevginizi göstermenin keyifli ma apiko dar yoludur. Ek olarak tavşanınızı hamam ma basit tutmaya destek olabilirler ma ayrıca dar hacim himaye hatta sağlayabilirler. Tavşanınızın aksesuar koleksiyonunu genişletmek istiyorsanız aklınızda bulundurmanız ihtiyaç duyulan dar husus mevcut. Ilk olarak aksesuarların tavşanınız amacıyla güvenilir olduğu için güvenilir olmanız icap eder. İkinci olarak tavşanınızın ebatlarına ma kişiliğine müsait takıları seçmelisiniz. Tavşanınızın aksesuar koleksiyonunu genişletmek amacıyla dar gerekçe: Merhametli, toksik sıfır malzemelerden yapılma takıları seçin. Aksesuarların tavşanınız amacıyla doğru boyutta olduğu için güvenilir olun. Incitici kenarları ya da boğulma tehlikesi oluşturabilecek ufak parçaları olan aksesuarlardan kaçının. Tavşanınızın etkinlik düzeyine müsait takıları seçin. […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele